DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Kto je kto

15. 08 2014 10:35 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc
Tisíc a jedna noc Foto: DOMA/Global Agency

Osoby a obsadenie

Šeherezáda Evliyaogluová (Bergüzar Korel)

Tisíc a jedna noc - Šeherezáda
Foto: Global Agency
 
Krásna mladá vdova je nielen výnimočne nadanou architektkou, ale predovšetkým mamou ťažko chorého 5-ročného chlapčeka - trpí akútnou leukémiou -, ktorý je jej najväčším životným šťastím a jedinou radosťou a pre ktorého záchranu je ochotná urobiť takmer všetko na svete. Preto dokáže i napriek neuveriteľnému poníženiu a hanbe poprosiť o pomoc rodičov jej nebohého manžela Ahmeda, ktorý ho kedysi zavrhli práve preto, že sa s ňou oženil a pre ktorých bol odvtedy aj so svojou mladou rodinou zradca, cudzí, mŕtvy... A preto sa napokon i napriek ešte väčšiemu poníženiu a ešte viac zraňujúcej hanbe rozhodne pristúpiť na neslušný návrh svojho šéfa Onura a stráviť s ním noc za peniaze! Za jednu jedinú noc strávenú s ním jej totiž ponúkne 150 000 dolárov, ktoré Šeherezáda zúfalo potrebuje, aby mohla zaplatiť umierajúcemu synčekovi transplantáciu kostnej drene - náročnú operáciu, ktorá jediná mu môže zachrániť život... Po spoločne strávenej noci s Onurom by sa veľmi rada tvárila, že k nej nikdy nedošlo, pretože jej hrdé srdce veľmi trpí kvôli tomu, že sa mu takto „predala“ – no on jej to práve neuľahčuje, pretože po nej neskrývane túži ešte viac, ako predtým a snaží sa ju k sebe pripútať za každú cenu! Hoci to Šeherezáda v tú chvíľu ešte netuší a je jeho neodbytnou a poriadne neohrabanou snahou o zblíženie zhnusená, z jeho strany už nejde len o neskrotnú túžbu a príťažlivosť – do hry totiž vstúpila láska!

Onur Aksal (Halit Ergenç)
Tisíc a jedna noc - Onur
Foto: Global Agency
 
Drsne príťažlivý priamočiary muž v najlepších rokoch je úspešným podnikateľom a majiteľom prosperujúcej firmy pracujúcej na prestížnych projektoch doma i v zahraničí. Firmy, ktorá ho úplne pohlcovala a nedovolila mu myslieť na nič iné – teda aspoň dovtedy, kým sa jeho podriadenou nestala tajomná Šeherezáda, ktorá poriadne otriasla jeho dosť jednotvárnym a bolestne osamelým svetom, hoci navonok vždy pôsobil suverénne, nezávisle a vyrovnane, akoby mu skrátka takýto spôsob života vyhovovala a nikdy, ani len na sekundu, nezatúžil po inom. Jeho nedôvera v lásku a veci s ňou súvisiace silnela a nanešťastie sa znovu a znovu v rôznych formách potvrdzovala od čias jeho detstva, keď bol svedkom utrpenia milovanej mamy, ktorú otec opustil kvôli inej žene, no ktorá ho i napriek tomu nikdy neprestala milovať a každý rok na výročie jeho smrti – a to ešte navyše zomrel v posteli svojej milenky – sa zaňho modlí a spomína naňho... Chce veriť, že práve Šeherezáda, ktorej podobnú ženu nikdy predtým nestretol, by mohla byť iná, no keď – pod tlakom okolností, o ktorých nemá ani najmenšie tušenie – napokon prijme jeho provokatívnu ponuku, by sa v ňom človek krvi nedorezal! No po noci plnej vášne, ktorá predčí všetky jeho predstavy, už na ňu nedokáže prestať myslieť, pretože v jeho srdci sa, azda po prvý raz v živote, nečakane usídlila pravá a nefalšovaná láska!

Bennu Atamanová (Ceyda Düvenci)
Tisíc a jedna noc - Bennu
Foto: Global Agency
 
Šeherezádina kolegyňa a verná priateľka vie všetko o jej trápení so synčekom a pomáha jej ukrývať jej tajomstvo pred Onurom. Hoci je tiež veľmi talentovaná architektka, nie je až taká priebojná a cieľavedomá, ako Šeherezáda a tak sú jej úspechy o čosi menšie – čo by jej v podstate vôbec nevadilo, keďže nie je závistlivá, no kvôli čomusi ju to predsa len občas riadne zabolí... Tým čímsi, alebo skôr kýmsi, je Kerem, do ktorého je Bennu už dlhší čas až po uši – samozrejme tajne – zaľúbená! A keďže je veľmi vnímavá a empatická, neujde jej, že muž, ktorému patrí jej srdce i sny, hoci o tom ani len netuší, veľmi obdivuje Šeherezádu – a ju, ktorej až dosiaľ vôbec nevadilo, že stojí v priateľkinom tieni, prehliada... Je pre ňu veľmi ťažké vyrovnať sa s tým a zabojovať o to, po čo najviac túži, no nikoho pritom neraniť, pretože sama bolesť až pridobre pozná a rozhodne ju nechce rozsievať – no tiež veľmi dobre vie, že v boji o lásku, tak ako v každej vojne, sú vždy aj obete. Neprestáva však dúfať, že jedného dňa i ona spozná chuť sladkého víťazstva!

Kerem Inceoglu (Tardu Flordun)
Tisíc a jedna noc - Kerem
Foto: Global Agency
 
Príťažlivý a temer vždy dobre naladený spoločník v Onurovej firme je jeho najlepším priateľom už odkedy boli chlapci – a dokonca aj ich mamy sú už dlhé roky najlepšími kamarátkami a dôverníčkami! Kvôli Onurovi by sa nechal nahovoriť na všetko, pretože ho má veľmi rád, akoby bol jeho rodný brat. Vlastne ho má oveľa radšej ako svojho vlastného brata, s ktorým si vôbec nerozumie a ktorého činy ho vždy znova a znova privádzajú do úžasu a vyvádzajú z miery! Je jediný, komu sa Onur zveruje so svojimi túžbami, pochybnosťami a starosťami, hoci ani jemu nehovorí úplne všetko, ale to má tento veľmi hrdý muž skrátka v povahe... No Kerem mu i tak rozumie a snaží sa mu vždy správne poradiť, podržať ho – a tiež držať ho pri zemi a usmerniť ho, ak sa mýli, čo sa tiež, obzvlášť v prípade Šeherezády, často stáva! A práve krásna, bystrá a milá Šeherezáda, alebo skôr Keremova neskrývaná náklonnosť k nej, temer zničí priateľstvo medzi ním a Onurom, pre ktorého sa osudová láska k nej a snaha získať si ju stane do istej miery prekliatím, posadnutosťou a dosiaľ nepoznaným utrpením...

Komentáre (0)