Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 161. a 162. epizóda

15. 08 2016 08:30 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 161. a 162. epizóda
Tisíc a jedna noc: 161. a 162. epizóda

Eda pohrozí Keremovi. Vraj už nemá čo stratiť - a môže prezradiť všetky tajomstvá, ktorá si dosiaľ nechávala len pre seba!

Eda (Canan Ergüder) šalie od zlosti, keď ju Šeherezáda (Bergüzar Korel) slušne, ale odmerane vypoklonkuje zo svojho ateliéru. Koniec koncov, prišla neohlásene, ako veľká voda, tak sa nemôže čudovať, že na ňu práve nemá čas. V skutočnosti však môže byť rada, že jej Šeherezáda rovno nevyškriabala oči, po tom všetkom, čo sa o nej dozvedela. Lenže práve tu je pes zakopaný – Eda totiž ešte stále nevie, že jej maska bezúhonnej architektky a spoľahlivej kolegyne a kamarátky už dávno leží v špine na zemi a neukrýva jej odpornú pravú tvár! Ešte netuší, že jej mama o nej jej zamestnávateľom všetko povedala a že tí si to, čo sa dozvedeli, nenechali len pre seba! Tak napríklad Kerem (Tardu Flordun) už o všetkom povedal Bennu (Ceyda Düvenci) a Melek (Yeliz Akkaya), aby sa Melek od Edy čo najrýchlejšie odsťahovala – kým ešte nie je neskoro... Burak (Mert Firat) vyzvedá od Merta (Merih Ermakastar), čo je medzi ním a Melek. Evidentne ho zhrýza žiarlivosť! Keď mu Mert povie, nech teda lepší zvíťazí, obom je jasné, že nehovorí len o partii biliardu, ktorú práve hrajú...

Eda je nielen nepríjemne zaskočená, keď príde domov a zastihne Melek akurát na odchode – ako si sťahuje všetky svoje veci niekam preč, vraj k sestre, lebo sa jej priťažilo! Zmocní sa jej neodbytný pocit, že to určite nebude len náhoda, že sa k nej v tento deň už druhá žena, ktorá sa k nej dosiaľ správala slušne priateľsky, obrátila chrbtom... Zatiaľ však netuší, odkiaľ vietor fúka. Keď sa v noci priplichtia do ich postele Kaan (Efe Çinar) aj Nilüfer (Dilara Kavadar), Onur (Halit Ergenç) sa Šeherezády položartom-polovážne spýta, či naozaj chce ešte tretie dieťa – a ona mu s láskou odpovie, že aj štvrté, aj piate...! Bennu a Kerem sa navzájom ospravedlnia a aspoň na čas medzi nimi opäť zavládne krehké prímerie. Keď a druhý deň príde Eda do práce, čaká ju nepríjemné prekvapenie – už ju viac nevpustia do budovy spoločnosti Binyapi, pretože tam už od dnešného dňa nepracuje! Všetky jej veci jej odovzdajú pri vchode vo veľkej kartónovej škatuli a so slovami, aby nerobila zbytočné problémy, sa s ňou chladne rozlúčia. Márne sa zlostí, márne sa snaží zavolať Keremovi, a tak v zúrivosti hodí všetky svoje veci na zem, nasadne do auta a odíde. V hlave jej príšerne hučí, na nič sa poriadne nedokáže sústrediť, myšlienky má šialene rozlietané... Postupne sa však všetky začnú zočiť okolo jedného jediného bodu, ktorý začína naberať čoraz hrozivejšie a čoraz konkrétnejšie rozmery. Je ním... Pomsta!

Bennu a Šeherezáda sa chystajú vyjsť si niekam von – na nákupy, ku kaderníčke, na manikúru... Nanešťastie ich však pred odchodom zastihne telefonát, ktorý všetky ich plány na dnešný deň zmarí – Edina nemenej zákerná a skazená kamarátka totiž Bennu zavolá, že ju jej manžel podvádza a že by si naňho mala dávať väčší pozor! Burhan (Metin Çekmez) zájde spolu so svojou utrápenou vnučkou Burcu (Hazal Gürel), do jej školy, aby dokázala prekonať svoj strach a konečne sa postavila tvárou v tvár spolužiakom a dokázala im povedať pravdu o tom, čo jej mama Füsun (Yonca Cevher) skutočne urobila a že, nech už ju budú volať akokoľvek, je na ňu veľmi hrdá! Zrejme by všetko dobre dopadlo, nebyť Aliho Kemala (Demir Ergun), ktorý príde do školy robiť poriadky na vlastnú päsť a v návale hnevu slovne i fyzicky napadne riaditeľa školy! Svedkom jeho výstupu sa tak voľky-nevoľky stane celá škola, vrátane od hanby sa pod zem prepadávajúcich Burcu a Burhana... Ponížený riaditeľ od zamýšľanej žaloby napokon upustí len vďaka Burhanovi, ktorý mu ako odškodné za zlomený nos napíše šek na dvetisíc lír...

Hoci Melek spočiatku lichotí, keď si všimne, že sa o ňu Burak i Mert veľmi snažia, napokon ju veľmi raní predstava, že sa o ňu stavili – že súperia len o to, kto ju dostane skôr do postele a inak im na nej vôbec nezáleží! Nanešťastie ju ani jeden z nich neodkáže presvedčiť o opaku. Vlastne... Ani jeden z nich sa o to ani len nepokúsi. Teda aspoň nie hneď. Šeherezáda pritlačí na Onura, pretože chce zistiť, či náhodou nevie niečo o Keremovej prípadnej nevere, či ho pre ňou nekryje. Napokon však obaja dospejú k názoru, že za tým odporným telefonátom treba hľadať Bennu, ktorá sa takto chrapúnsky mstí za to, že ju vyhodili z firmy. Na druhý deň príde za Melek Burak a snaží sa jej vysvetliť svoje pohnútky Keď jej pred jeho očami doručia krásnu kyticu od Merta s lístočkom „Prepáč mi.“, aj on sa jej napokon ospravedlní.

Eda sa už viac nechce len tak ľutovať medzi štyrmi stenami. Keď jej Šeherezáda stále nedvíha telefón, rozhodne sa prejsť do otvoreného útoku! Bennu urobí obrovskú chybu, keď si zžieraná žiarlivosťou prezrie Keremove sms-ky a jednu z nich si zle vysvetlí. Presvedčená o tom, že ju šiel do istej hotelovej izby, kde má dohodnuté stretnutie, podviesť so svojou milenkou, sa tam úplne opitá dostaví a spraví mu ďalšiu nechutnú scénu – len aby ho strápnila pred Burhanom a dôležitými klientmi z Ruska, s ktorými má Kerem práve vážne rokovanie o spolupráci, od ktorej závisí osud celej firmy! Nepríjemne zaskočená Nadide (Tomris Incer) sa ani nesnaží skryť zhnusenie a odpor, keď ju svojou návštevu „poctí“ nenávidená Eda! Je šokovaná tým, čo jej zákerná Eda vykričí medzi dverami. Rada by verila, že pošpinenie Šeherezádinho dobrého mena opovržlivou poznámkou, nech sa bývalej nevesty spýta, odkiaľ mala 150 000 dolárov na Kaanovu operáciu, s kým sa kvôli tomu vyspala, je len ďalším Ediným klamstvom. Ako kedysi to, že ju jej milovaný nebohý syn Ahmet (Atilla Türkmen) znásilnil. Ibaže... Ibaže tentoraz jej srdce hovorí, že tá zradná zmija Eda, ktorú len tak-tak vytlačí za dvere, zrejme neklame. Oči je zalejú slzy hanby a zúfalstva...

Kerem je zúrivý od hnevu a hanby kvôli neodpustiteľnému výstupu, čo mu na mol opitá Bennu práve urobila pred Onurom, Burhanom a dôležitými obchodnými partnermi. Vykričí jej, že už ju viac nechce vidieť a že už má dosť života s alkoholičkou, ktorú musí neustále presviedčať o svoje láske. Nechce počuť jej ospravedlnenie, ani plač – z jeho strany je toto skrátka definitívny koniec ich vzťahu. Bodka. A tak sa Bennu napokon musí ujať Onur, ktorý ju odvezie domov, kde ich už čaká Šeherezáda. Zdá sa, že Bennu už konečne pochopila, že si siahla na úplne dno a že hlbšie už klesnúť nemôže – Šeherezáde totiž povie, že chce ísť na nejakú kliniku, kde jej pomôžu a požiada ju, aby stále pri nej.

Úplne vykoľajená Nadide už vôbec nepochybuje o Ediných slovách. Je si absolútne istá, že sa Šeherezáda kvôli záchrane syna predala! Ona sama by sa totiž v takej zúfalej situácii nezachovala inak, čo aj šplechne do tváre nemenej šokovanému Burhanovi. Pripomenie mu jeho vtedajšiu krutosť a neoblomnosť, keď ho Šeherezáda prišla prosiť o pomoc a on ju odmietol a ešte aj ponížil. Záležitosť, ktorú obaja považovali za dávno uzavretú nepeknú kapitolu svojho života sa tak znovu pripomína – a vytvorí medzi nimi hlbokú a chladnú priepasť... Kým sa Šeherezáda stará o Bennu, robí si starosti i o svoje deti. Ich nová pestúnka si totiž vymýšľa rôzne dôvody, aby pri nich nemusela ostať dlhšie a mohla sa ísť zabávať, a tak jej Šeherezáda v hneve povie, že už k nim viac nemusí chodiť vôbec! Opäť raz sa utvrdí v tom, že Onurovo rozhodnutie prepustiť vernú a spoľahlivú Firdevs (Sennur Kaya), ktorá deti nadovšetko milovala, bolo unáhlené a nesprávne... Onur všade hľadá Kerema, aby ho doviedol k jeho manželke, ktorá je na tom naozaj zle. Napokon ho nájde vylievať si srdce u Merta a trochu mu vyčistí žalúdok. Povie mu totiž, prečo Bennu dnes reagovala tak šialene – že jej akási žena volala, že ju podvádza! Taktiež si neodpustí poznámku, že podľa neho za tým isto-iste stojí Eda, ktorá sa im chce pomstiť za to, že ju vyhodili z firmy!

Nadide a Burhan sa vážne porozprávajú o tom, že hoci ju nechcú nijako radiť zbytočným rozpitvávaním témy, ktorá jej iste je nepríjemná a za ktorú sa určite hanbí, musia Šeherezádu pred Edou varovať. Sú si totiž istí, že jej tajomstvo bude chcieť prezradiť aj iným ľuďom, nielen im – možno dokonca každému, kto ju bude ochotný počúvať! A tak Nadide prikáže manželovi, aby sa s bývalou nevestou o všetkom porozprával skôr, než sa kvôli tomu rozpadne jej nová rodina – nuž a práve on preto, pretože podľa nej naňho padá vina za to, čo Šeherezáda bola vtedy nútená podstúpiť, aby zachránila život svojho synčeka! Onur a Kerem by tému Eda radi uzavreli, no nemôžu. Ako na potvoru sa totiž práve teraz zjavila v Mertovom bare aj so svojou kamarátkou! Po krátkom nepríjemnom extempore, pretože Keremovi pri pohľade na ňu prasknú nervy, napokon Mert obe ženy vypoklonkuje so slovami, že jeho klub je len pre členov - a keďže ony členkami nie sú, nemajú v ňom čo robiť! Keď neskôr večer prevezme stráženie Bennu jej sestra Melek, Šeherezáda a Onur sa konečne dostanú domov. Onur je prekvapený, keď sa dozvie, že Šeherezáda vyhodila novú pestúnku, pretože sa zle starala o Kaana a Nilüfer! Kerema nepríjemne zaskočí, keď mu krátko po príchode domov zavolá Eda a požiada ho, aby vyšiel pred dom, kde ho čaká. Chce, aby jemu a jeho blízkym dala pokoj, aby konečne zmizla z jeho života! Tým ju však poriadne nahnevá, pretože ak Eda niečo maximálne neznáša, tak je to odmietnutie. Síce odíde, no pohrozí mu možným škandálom. Vraj už nemá čo stratiť - a je dosť možné, že ak ju urazí, prezradí všetky tajomstvá, ktorá si dosiaľ nechávala len pre seba!

Na druhý deň nastúpi Bennu na kliniku liečenia závislostí. Jej ošetrujúca lekárka Keremovi odporučí, aby ju nejaký čas nenavštevoval, keďže je naňho evidentne pre niečo nahnevaná. Füsun si nemôže nevšimnúť čudné napätie, ktoré je v poslednom čase medzi jej svokrovcami. Keďže sa bojí, že je to kvôli nej, spýta sa Nadide, či je dôvodom ich sporu ona. Nadide je po pravde odpovie, že nie, no keď chce Füsun vedieť, čo ich teda trápi, Nadide sa na ňu nezvykle oborí, že sa má starať o svoje veci! Kerem príde za Edou, aby jej ešte raz zdôraznil, že má mlčať o tom, čo medzi nimi bolo, lebo opak by sa jej mohol škaredo nevyplatiť! Jeho hrozby však na ňu nemajú ten účinok, v ktorý zrejme dúfal. Práve naopak, rozhodne sa mu poníženie vrátiť aj s úrokmi! A využiť na to mieni Keremove manžetové gombíky, ktoré si u nej svojho času zabudol...

Sledujte v utorok, 16. augusta, o 6.25 a v stredu, 17. augusta, o 6.25!

Upútavka

 
S hlavou v oblakoch - v stredu, 18. mája, o 21.25!
Sledujte celé epizody na