Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 153. a 154. epizóda

05. 08 2016 07:05 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 153. a 154. epizóda
Tisíc a jedna noc: 153. a 154. epizóda

Nilüfer a Kaan sú celí bez seba od šťastia, že sa Onur, ktorý im veľmi chýbal, konečne vrátil domov!

Hoci všetci Burhanovi (Metin Çekmez) známi v istanbulskej tržnici už z novín vedia o strašnej hanbe, ktorú na jeho rodinu uvrhla jeho nehodná nevesta Ahu (Hazel Çamlidere), zatiaľ nik z nich nenabral odvahu povedať mu o tom. Nadide (Tomris Incer) nepríjemne prekvapí a dosť nahnevá, keď sa pred ňou náhle zjaví Ahuina uslzená matka a požiada ju o pomoc a milosrdnosť. Narazí však na žulu – Nadide jej síce dá nejaké peniaze, no potom ju rázne vyprevadí von so slovami, aby sa už nikdy ani ona, ani jej dcéra u nich neukazovali! Nezabudne dodať, že rodinný právnik teraz istotne poľahky dosiahne rozvod Ahu a Aliho Kemala (Demir Ergun), ktorý súd zatiaľ odkladal... Eda (Canan Ergüder) sa cíti veľmi nepríjemne, keď sa na stavbe, kde zabila Özcana (Feridun Düzağaç), služobne stretne s Onurom (Halit Ergenç) – a v úzadí si všimne robotníka, ktorý ju vydiera!

Kým Kerem (Tardu Flordun) pomáha duchom stále neprítomnej Bennu (Ceyda Düvenci) obliecť sa a pobaliť si veci, aby mohli ísť spolu domov, smutná Šeherezáda (Bergüzar Korel) a uplakaná Melek (Yeliz Akkaya) rýchlo balia a odnášajú z ich bytu všetky veci, ktoré by im po návrate mohli pripomínať stratu vytúženého bábätka – svetríky, dupačky, postieľku... Nanešťastie si ani jedna z nich nevšimne, že v chvate im čosi z kopy vecí vypadlo – a práve tú zlomená Bennu po návrate zazrie na zemi... Šeherezáda sa napokon so slzami v očiach rozhodne vymazať láskyplný mail, ktorý v slabej chvíľke napísala Onurovi. Pretože hoci ho stále veľmi miluje a neskutočne jej chýba, nemyslí si, že ešte majú nádej byť spolu šťastní... Na Edu opäť pritlačí jej vydierač. Ak mu vraj čo najrýchlejšie nedá požadovaných 50 000 lír, odovzdá polícii fotografie, ktoré ju usvedčujú z vraždy Özcana!

Melek je zdesená, keď zistí, že jej sestra, ktorá stále chodí ako telo bez duše, sa snaží otupiť svoju bolesť alkoholom. Nedokáže však pochopiť ani to, ako sa tomu Kerem môže len tak bezradne prizerať a nič nerobiť! Keď Nadide prezradí Burhanovi, čo sa nedávno dozvedela od Šeherezády – že sa bude s Onurom rozvádzať -, Burhan tomu nemôže a nechce uveriť. Predstava, že sa dvaja takí zamilovaní ľudia plánujú rozísť kvôli nejakej hlúposti, mu príde absurdná! Utrápený Kerem si už vôbec nevie rady s Bennu, ktorá sa úplne opustila a zanedbáva dokonca i základné hygienické návyky, a tak požiada o pomoc Šeherezdu. Keď Melek neuvážene zdvihne Edin telefón, ktorý neustále vyzváňa v ich spoločnej kancelárii, prekvapí ju mužský hlas na druhom konci, drsne žiadajúci akési peniaze! Keď sa Eda vráti a zistí, že Melek zodvihla jej telefón, pustí sa do nej ako fúria, a tak sa nepekne pohádajú...

Onur a Kerem sa zúfalo pokúšajú zachrániť Binyapi pred krachom, no veľmi sa im nedarí. Teraz to dokonca vyzerá tak, že prídu o dve ďalšie veľké stavby, pretože stratili partnera, ktorý obe diela financoval... Manželstvo Sezen (Duygu Çetinkaya) a Buraka (Mert Firat) sa pomaly, ale isto rozpadáva. Kým ona má pocit, že jej smútok za nebohým otcom Semihom (Nihat İleri) a hnev na celý svet dostatočne nechápe, jeho zase hnevá, že mu všetko vyčíta, vyhýba sa mu, neustále doňho zapára a hľadá akúkoľvek zámienku na hádku! Šeherezáde sa konečne podarí preniknúť cez Bennuinu sebazničujúcu apatiu a alkoholické opojenie a pohovoriť si s priateľkou o strašnej strate, ktorú každá z nich prežila a o tom, že napriek všetkej tej hrôze treba žiť ďalej, nech to bolí akokoľvek!

Melek sa snaží udobriť sa s Mertom (Merih Ermakastar), no kým si stihnú povedať všetko, čo majú na srdci a možno i posunúť svoj vzťah konečne niekam inam, preruší ich svojím nečakaným príchodom frustrovaný Burak, ktorý do Mertovho baru prišiel zapiť svoj žiaľ z rúcajúceho sa vzťahu so Sezen... Eda sa rozhodne vyriešiť svoj „problém“ s robotníkom, čo ju vydiera, skutočne radikálnym spôsobom –v plnej rýchlosti ho zrazí svojím autom! Je na mieste mŕtvy. Onura, ktorý sa, ako už mnohokrát predtým, snaží nájsť útechu vo svojich obľúbených príbehoch Tisíc a jednej noci, prekvapí uprostred noci nečakaná návšteva...

Hoci je Onur veľmi prekvapený, keď za ním príde Šeherezáda, v čo už ani nedúfal, o na nič sa zbytočne nepýta. Nežne si ju privinie na hruď a... Strávia spolu krásnu noc. Kerem a Bennu sa naopak stále veľmi trápia kvôli strate dieťatka, ktorá v ich srdciach zanechala príliš veľkú ranu, čo sa nie a nie zahojiť – a ktorá ich spočiatku veľmi nenápadne, no čoraz neprehliadnuteľnejšie, od seba oddeľuje...

Onur a Šeherezáda musia po dlhom čase konečne spolu strávené chvíle nečakane prerušiť a prísť do Binyapi, ktorá sa po kolapse na tokijskej burze ocitla v ešte hlbšej finančnej kríze, ako predtým. Tentoraz už firme hrozí krach! Na druhý deň ráno, po ťažkej noci strávenej hľadaním možných riešení na spásu spoločnosti, prichystá Šeherezáda deťom raňajky v malým prekvapením... Nilüfer (Dilara Kavadar) a Kaan (Efe Çinar) sú celí bez seba od šťastia, že sa Onur, ktorý im veľmi chýbal, konečne vrátil domov!

V Burhanovom dome panuje neobvyklý zhon, pretože Buket (Gizem Güneş) odchádza na rok na výmenný študijný pobyt do kanadského Vancouveru! Keď Kerem odíde na stretnutie do Binyapi, ktoré kvôli kritickej situácii zvolal Onur, Bennu opäť siahne po tom jedinom, čo ešte ako-tak dokáže otupiť jej bolesť – po alkohole... Na krízovej schôdzke vo firme sa okrem Kerema, Onura a Šeherezády stretnú aj Burak, Seval (Aytaç Öztuna) a Melek. Pôvodne mala prísť aj Eda, no keď zbadá Šeherezádu, narýchlo sa ospravedlní. Temer ju rozdrapí od jedu! Nemôže skrátka uveriť, že hoci firma krachuje, láska Šeherezády a Onura prekvitá! Preto sa rozhodne pre odporne podpásový protiúder – pred istý podnikateľom z brandže, s ktorým si občas zájde na kávu či zahrať biliard, nenápadne spomenie, že Binyapi vďaka kríze melie z posledného!

Kým večera Bennu a Kerema sa nesie v podobne smutnom duchu, ako v posledných týždňoch vlastne celý ich život, večera Šeherezády a Onura je veľmi príjemná a plná nehy. Onur sa manželke dokonca počas nej prizná, že mu ona i deti tak veľmi chýbali, že ich pod rúškom tmy pozoroval spoza okien... Keď Füsun (Yonca Cevher) povie Alimu Kemalovi, že si ho ani po jeho rozvode s Ahu nevezme a prizná sa mu, že v čase, keď žil s Cansel (Füsun Kostak), zaháňala samotu v náručí učiteľa kreslenia Selima, strašne sa pohádajú...

Keď sa na druhý deň Burhan veľmi nepríjemným spôsobom dozvie o Ahuinej hanbe, ktorá vrhla odporný tieň na celú jeho rodinu, opäť ho na chvíľu zradí jeho srdiečko. Vydesená Nadide sa za ním okamžite ponáhľa - našťastie však nejde o infarkt, ako sa obávala... Bennu sa úplne zosype, keď v obchode uvidí mladú ženu s dieťatkom, ktoré sa volá rovnako, ako jej nebohý synček – Denis... V návale nekontrolovateľnej bolesti a hnevu na celý svet začne ničiť predajňu a cez slzy zúfalo kričať, že chce späť svoje dieťa!

Sledujte v pondelok, 8. augusta, o 6.25!

Upútavka

 
S hlavou v oblakoch - v stredu, 18. mája, o 21.25!
Sledujte celé epizody na