Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 143. a 144. epizóda

27. 07 2016 08:30 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 143. a 144. epizóda
Tisíc a jedna noc: 143. a 144. epizóda

Zúfalá Füsun v snahe ubrániť sa Selimovi, ktorý ju chce znásilniť, siahne po krajčírskych nožniciach - a bodne...

Na krásnej tvári Ahu (Hazel Çamlidere) vidieť silné podliatiny – nezmazateľné známky bitky, ktorú jej ako trest za to, že ho chcela podraziť a zarobiť si na vlastnú päsť, uštedril v návale zlosti Tamer (Sefa Zengin). Burhan (Metin Çekmez) a Nadide (Tomris Incer) sa vyberú na večeru k Šeherezáde (Bergüzar Korel), Onurovi (Halit Ergenç), Nilüfer (Dilara Kavadar) a Kaanovi (Efe Çinar). Buket (Gizem Güneş) a Burcu (Hazal Gürel) zostali doma so svojím otcom Alim Kemalom (Demir Ergun), ktorého poprosia, aby ich mama Füsun (Yonca Cevher) prišla na plánované predstavenie, ktoré onedlho budú mať – a aby Burcu pre túto príležitosť ušila krásne ružové šaty, pretože sa chce páčiť akémusi princovi... Keď večer pokročí a deti už spia, zvrtne sa u Aksalovcov reč aj na neveselé témy, napríklad na Šeherezádinho bývalého profesora Özcana (Feridun Düzağaç), ktorý kvôli svojmu vorkoholizmu prišiel o rodinu a teraz má zase problémy nájsť si nejakú prácu. Rada by mu nejako pomohla, z čoho Onur, pochopiteľne, vôbec nie je nadšený... Napriek tomu sa rozhodne pomôcť, aby Šeherezádu potešil – a navrhne, aby dali Özcanovi šancu podieľať sa na projekte, ktorý chystá spolu s Burhanom!

Eda (Canan Ergüder) roní horúce slzy nad fotografiou Šeherezádinho nebohého prvého manžela Ahmeta (Atilla Türkmen) a trpko vzlyká, že jej zničil život... Füsun skoro omdlie od strachu, keď ju doma nečakane prekvapí Ali Kemal – už totiž bez nej nedokázal dlhšie vydržať, musel ju skrátka vidieť! Semihov (Nihat İleri) stav je naďalej nezmenený, no pre prípad, že by sa náhodou prebudil z bezvedomia, vždy je niekto pri ňom – práve teraz pri ňom drží stráž Burak (Mert Firat). Ten od únavy zaspí – a keď sa preberie, Semih je zrazu preč... Našťastie sa však šiel len trošku prejsť po chodbe a nikam neušiel, čoho sa Burak najviac obával. Medzi oboma mužmi, ktorých napriek ich osobným antipatiám spojila láska k tej istej žene - Sezen (Duygu Çetinkaya) -, napokon konečne dôjde k zmiereniu! Semih totiž konečne Burakovi uverí, že úprimne miluje jeho dcéru a že ju, ako tvrdí, bude milovať dovtedy, kým jeho srdce bude biť... A tak keď do nemocnice dorazí Sezen, má pocit, že sa jej sníva – jej otec a manžel uzavreli prímerie, tak ako si to vždy priala!

Onur a Özcan sa stretnú kvôli profesorovej potenciálnej práci na Onurovom a Burhanovom spoločnom projekte. Šeherezáda si zájde na kávu s Bennu (Ceyda Düvenci) a snaží sa nešťastnú kamarátku, frustrovanú zo zvláštneho citového vákua medzi ňou a Keremom (Tardu Flordun), nejako povzbudiť, no veľmi sa jej to nedarí. Keď sa k nim však o niečo neskôr pridá i Melek (Yeliz Akkaya), všetky tri priateľky, ktoré už rozhodne zažili aj lepšie a šťastnejšie časy, sa rozosmejú! No smiech ich pozvoľna prejde, keď sa im Šeherezáda posťažuje, ako ju v poslednom čase trápi Onur – o jeho neznesiteľnej žiarlivosti, o tom, ako jej kontroluje mobil a ako neverí ničomu, čo mu povie... Keď sa o tom neskôr večer Melek zmieni doma pred Edou, tá len ťažko skrýva radosť, že jej intrigy namierené proti nenávidenej Šeherezáde evidentne začínajú prinášať ovocie! Napätie medzi Šeherezádou a Onurom by sa po jej návrate domov dalo doslova krájať. Aby mu totiž dokázala nezmyselnosť jeho žiarlivosti, začne mu totiž „podávať hlásenie“ o tom, čo robila celý deň, odkedy ráno odišla z domu do práce – a nezabudne dodať, že ak ho zaujímajú sms-ky, ktoré dostala, mobil nechá v izbe. A PIN-kód už predsa pozná...

Tamer sa strašne rozzúri, keď prichytí Ahu pri ďalšej „práci pomimo“, a tak sa ju rozhodne exemplárne potrestať – predá ju totiž do nevestinca! Onura trápi svedomie kvôli tomu, že svoju manželku nechal kvôli svojej nezvládnuteľnej žiarlivosti sledovať poza jej chrbát detektívom, a tak po tom, čo mu muž odovzdá požadované fotografie a výsledky svojho pozorovania mu poďakuje za odvedenú prácu a povie mu, že už jeho služby viac nepotrebuje. Ak by sa to však vraj v budúcnosti zmenilo, skontaktuje sa s ním. Kerema šokuje, keď príde do nemocnice a nielenže uvidí, že jeho otec sa už prebral z bezvedomia a evidentne sa mu celkom dobre darí, ale i to, že sa Sezen a Burak šťastne usmievajú! Pochopí, že sa so Semihom konečne udobrili, a tak mu ruku na znak zmierenia ponúkne i on – a otec so synom si krátko nato konečne padnú do náručia! Nuž a o niečo neskôr Semih spozná i svoju nevestu Bennu, ktorá placho a neisto vojde za ostatnými do jeho nemocničnej izby.

Počas hodín kreslenia sa Selim dozvie, že Füsun, ktorá opäť raz práve nie je doma, bude večer úplne sama - pretože jej brat Gani (Bartu Küçükçaglayan) musel odcestovať domov, lebo dostal povolávací rozkaz –, a rozhodne sa využiť situáciu... Keď večer nepozvaný príde za Füsun, na smrť ju vystraší. Nepočúva jej zúfalé prosby, aby ihneď odišiel, ani hrozby, že naňho zavolá políciu... Tak veľmi po nej túži, že chce, aby bola jeho, hoc aj proti svojej vôli - a tak sa ju pokúsi znásilniť! Zúfalá Füsun v snahe ubrániť sa mu siahne po krajčírskych nožniciach, ktoré ležia vedľa jej telefónu na nočnom stolíku, a bodne...

Füsun je po tom, ako v sebaobrane prebodla násilníckeho Selima, úplne mimo. Sedí na zemi pred dverami do spálne, kde pomaly chladne jeho mŕtve telo, a s neprítomným pohľadom pevne zviera v náručí plačúcu najmladšiu dcérku... V takomto stave ju ráno nájde i jej domáca, ktorá zavolá políciu – a tak sa Nadide, Buket, Burcu a Alimu Kemalovi, ktorí prídu po Füsun a Burcuin kostým na dnešné predstavenie, naskytne strašný pohľad na dom obkolesený policajnou páskou a množstvo kriminalistov. Nadide s dievčatami našťastie ostane vonku, no Ali Kemal vbehne dovnútra a... V ťažkom šoku pochopí rozsah tragédie, ktorá sa v dome jeho milovanej exmanželky odohrala.

Šeherezáda a Onur sa snažia opäť si k sebe nájsť cestu, no nie je to vôbec ľahké. On by bol veľmi rád, keby sa chvíľu venovala len jemu, no ona, hoci vie, že jej manžel je v poslednom čase akýsi utrápený a rada by to zmenila, sa ponáhľa do ateliéru, pretože vraj súrne musí dokončiť akúsi prácu. K ich zvláštnej nepohode nevedomky prispeje i Firdevs (Sennur Kaya), ktorá má so Šeherezádou už dlhšie menší komunikačný problém, ktorý zrejme súvisí s jej naviazanosťou na deti, najmä na Nilüfer. Šeherezáda sa strašne vydesí, keď si pred ateliérom v kroví všimne akéhosi muža, ktorý ju fotí. Nevie, kto to môže byť alebo pre koho pracuje, či to náhodou nie je nejaký zločinec a nemala by preto zavolať políciu...? Bojí sa preto ísť do ateliéru, a tak sa zavrie v aute a vystrašená zavolá Onurovi, ktorý sa po ňu krátko nato vyberie.

Melek si túto nedeľu chce užiť príjemné voľno, keďže nemusí ísť do práce. Pôvodne si myslela, že niečo podniknú s Edou, no tá vraj má v Binyapi veľa práce, ktorú nemôže odložiť, a tak sa Melek rozhodne zavolať Mertovi (Merih Ermakastar), s ktorým už dlhší čas nebola v kontakte. Füsun zatkne polícia - no ešte skôr, než ju naložia do auta a odvedú na policajnú stanicu, dovolia jej rozlúčiť sa so zúfalo plačúcimi deťmi, šokovanou bývalou svokrou a nešťastným exmanželom... Šeherezáda nedokáže pochopiť, prečo ju Onur odhovára od toho, aby polícii povedala o mužovi, ktorý ju evidentne sleduje, a prípadne pomohla zostaviť jeho identikit, keďže si jeho tvár pozorne obzrela a dokáže ho bez problémov podrobne opísať. Keď Nadide s deťmi dorazí domov, s ťažkým srdcom zobudí spiaceho manžela a povie mu, aké hrozné nešťastie ich rodinu postihlo. Zdesený Burhan sa okamžite rozhodne urobiť všetko pre to, aby Füsun dostal z väzenia. Netuší, že to zrejme vôbec nebude jednoduché, pretože jeho bývalá nevesta práve na policajnej stanici v prítomnosti policajného vyšetrovateľa a Aliho Kemala v ťažkom šoku z prežitej hrôzy stále dokola opakuje, že sa stala vrahyňou...

Ede sa napokon veľmi oplatilo prísť do práce i v nedeľu – za dverami Onurovej kancelárie si totiž vypočula jeho nahnevaný rozhovor s majiteľom detektívnej kancelárie, ktorú si pred časom najal na sledovanie Šeherezády. Hoci o jeho služby už viac nestál, čo mu pri ich poslednom stretnutí aj na rovinu povedal, jeden z jeho detektívov Šeherezádu naďalej sledoval, čím pred ňou vlastne celá tá nešťastná záležitosť so sledovaním neostala utajená. A ako na potvoru o tom teraz vie i zákerná Eda, na ktorej krásnej, no chladnej tvári sa preto rozhostí spokojný zlý úsmev...! Priateľstvo Melek a Merta sa nadobro rozpadne – Mert jej totiž nedokáže odpustiť, že sa k nemu správa rovnako chladne a zraňujúco, ako k jej početným krátkodobým nezáväzným známostiam. Zvlášť ho hnevá to, že i napriek ich dlhoročnému priateľstvu a nedávnej spoločnej noci sa Melek správa, akoby sa medzi nimi nikdy nič nebolo stalo. A keďže nie je zo železa a nemieni sa nechať naďalej zraňovať, pretože preňho priateľstvo a láska skutočne niečo znamenajú, kým pre ňu zjavne nie, neprijme jej ospravedlnenie - pretože už skrátka viac nemôže a nechce byť jej priateľom!

Šeherezáda šalie od strachu. Strašne sa bojí, že muž, ktorý ju fotil, môže byť zapletený s nejakými mafiánmi a že by títo ľudia mohli ohroziť Nilüfer a Kaana! Keď Füsun uvidí Burhana, ktorý jej prišiel pomôcť na policajnú stanicu, so slzami v očiach sa mu vrhne do náručia... Semih už viac nechce zneužívať pohostinnosť svojho zaťa Buraka a dcéry Sezen, a tak si, i napriek ich protestom, zbalí svoje veci a presťahuje sa do hotela. Bennu a Kerem sa chystajú vymaľovať a pripraviť detskú izbu, do ktorej má už onedlho pribudnúť ich prvý spoločný potomok. Bennu veľmi raní, keď si uvedomí, že jej manžel ju vôbec nepočúva, pretože je myšlienkami niekde úplne inde. Napokon dokonca nechá všetko na ňu a vyberie sa k Burakovi, za svojím otcom – o tom, že sa odsťahoval, totiž zatiaľ nevie...

Sledujte vo štvrtok, 28. júla, o 6.25!

Upútavka

 
Zaľúbená do Santu - v nedeľu, 5. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na