Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 141. a 142. epizóda

25. 07 2016 08:30 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 141. a 142. epizóda
Tisíc a jedna noc: 141. a 142. epizóda

Šeherezádu nepríjemne zaskočí, keď za ňou do ateliéru príde Özcan...

Šeherezáda (Bergüzar Korel) má čoraz nepríjemnejší pocit z toho, ako veľmi sú na seba Firdevs (Sennur Kaya) a Nilüfer (Dilara Kavadar) naviazané, a tak sa so svojimi obavami zverí Onurovi (Halit Ergenç). Ten si však myslí, že jeho manželka to len zbytočne dramatizuje – podľa neho je totiž skvelé, že si jeho dcérka s láskavou domácou tak dobre rozumie... No o niečo neskôr si nemôže nevšimnúť, že medzi jeho ženou a dcérou akoby sa prehlbovala nejaká neviditeľná priepasť... Šeherezáda s Kaanom (Efe Çinar) sa totiž len sami dvaja vyberú najprv pozrieť polikliniku nesúcu meno jeho otca a potom na veľkú oslavu u Burhana (Metin Çekmez) a Nadide (Tomris Incer) v rodinnom kruhu. Keďže sa Nilüfer cíti ukrivdene, pretože nemohla ísť s nimi, opäť zaskočí Firdevs, ktorá jej vymyslí náhradný program – pečenie torty!

U Burhana sa zatiaľ zíde temer celá rodina, vrátane neskutočne vystresovanej Füsun (Yonca Cevher) a jej najmladšej dcérky Burcin. Koniec koncov, práve ona je dnes tým najdôležitejším členom rodiny, oslavujú sa totiž jej druhé narodeniny! Füsun je veľmi príjemne prekvapená a dojatá, keď sa s ňou všetci zvítajú ako s dlho stratenou priateľkou - vyobjímajú ju dokonca i slúžky v Burhanovom dome, s ktorými pred rozvodom nevychádzala najlepšie! Akurát Gani (Bartu Küçükçaglayan) ešte chýba, pretože sa zdržal na rande so svojou priateľkou... No keď konečne dorazí, všetci sa rozradostene dajú do krájania narodeninovej torty. Keďže sa oslavy pretiahli až do neskorého večera, Burhan sa rozhodne navrhnúť bývalej neveste, aby u nich aj s Burcin prespali, no narazí na rázny odpor svojej manželky, ktorá si napokon presadí svoje – Nadide skrátka nemieni podporovať city, ktoré evidentne znovu prekvitajú medzi Alim Kemalom (Demir Ergun) a Füsun! Nuž, ktovie, či by nezmenila názor, keby vedela, kde sa práve teraz nachádza Ahu (Hazel Çamlidere), s ktorou Ali Kemal ešte stále nie je rozvedený... Tá si totiž práve dohaduje ďalšiu schôdzku s jedným zo svojich „zákazníkov“, ktorý je zjavne viac ako spokojný s jej „službami“!

Relatívne pokojný večer Šeherezády a Onura je razom zabudnutý, keď krátko predtým, než si idú ľahnúť, pípne Šeherezáde sms-ka. Onura totiž opäť premôže jeho žiarlivosť – a nepomôže ani Šeherezádino uistenie, že je od Ganiho, a dokonca ani to, že mu chce ukázať svoj mobil, aby sa o tom presvedčil na vlastné oči a neupodozrieval ju. Spať preto idú pohnevaní... Ganimu neujde, ako utrápene a nešťastne jeho sestra pôsobí po odchode z domu bývalých svokrovcov, a tak sa ju pokúsi utešiť. Nemá sa vraj toľko trápiť, pretože on si je istý, že napokon všetko dobre dopadne! Melek (Yeliz Akkaya) opäť vysedáva v Mertovom (Merih Ermakastar) bare, no hoci on á jej spoločnosť veľmi rád, neznáša, že ona vždy nejakým spôsobom stočí reč na Buraka (Mert Firat) a Sezen (Duygu Çetinkaya)! A ani dnešok nie je výnimkou... Mimochodom, Burak a Sezen práve majú po dlhom čase opäť dôvod na radosť. Ozval sa im totiž Kerem (Tardu Flordun) s dobrými správami – vďaka jednému zo Semihových (Nihat İleri) priateľov už totiž má horúcu stopu, kde svojho a Sezeninho otca hľadať! Burak je taký nadšený, že manželke navrhne, aby k sebe Kerema a Bennu (Ceyda Düvenci) pozvali na večeru. A hoci si je Sezen istá, že Bennu prísť odmietne, rozhodnú sa to risknúť!

Keď sa Šeherezáda prebudí uprostred noci, prekvapí ju, že Onur nie je vedľa nej, a tak sa ho vyberie nájsť. Čaká ju však nepríjemné prekvapenie – Onura totiž prichytí so svojím mobilom v ruke, ako si prezerá jej sms-ky! Zjavne mu skrátka jej vysvetlenie nestačilo a jej slovám už vôbec neverí... Nahnevaná, sklamaná a ponížená sa už nemá chuť sa ani len hádať, a tak sa len ublížene obráti a odkráča späť do postele. Kým Kerem strávi nasledujúci deň v spoločnosti Buraka, Bennu sa vyberie za Seval (Aytaç Öztuna). Obe veľmi trápi situácia, v ktorej sa ocitli a z ktorej nevidia možnosť dostať sa – situáciu spôsobenú Burakovým rozchodom s Melek, nečakaným sobášom so Sezen, zmiznutím Semiha a absolútne nepochopiteľným správaním Kerema v poslednom čase...

Ali Kemal sa s otcom porozpráva o probléme, ktorý ho momentálne trápi zo všetkých najviac – prečo sa jeho mama evidentne zo všetkých síl snaží rozdeliť jeho a Füsun, hoci on ju veľmi miluje a chcel by s ňou a ich deťmi znovu žiť ako jedna rodina?! Keď sa Bennu dozvie, že Kerem aj v jej mene akceptoval Burakovo a Sezenino pozvanie na večeru, nahnevá sa. Opäť, ako už nespočetnekrát predtým, sa pohádajú – a tentoraz sa čoraz bezradnejšia a zúfalejšia Bennu nakoniec i rozplače... Odporná Eda (Canan Ergüder) úspešne pokračuje vo svojom zvrhlom pláne. Tentoraz pošle v Šeherezádinom mene mail Özcanovi (Feridun Düzağaç) – a v ňom číslo Šeherezádinho mobilu! Özcan neváha a hneď jej aj zavolá – a keďže je Šeherezáda práve v kúpeľni, jej telefón ako na potvoru zdvihne Onur, ktorému po tom, čo na druhom konci začuje neznámy mužský hlas, doslova zamrzne krv v žilách...

Keď Özcan zavolá Šeherezáde a zdvihne mu to namiesto nej Onur, oboch mužský has na druhom konci nepríjemne zaskočí. Keď Šeherezáda vyjde z kúpeľne a spýta sa Onura na telefonát, pretože si je istá, že počula zvoniť svoj mobil, Onur jej zaklame, že sa jej to len zdalo – a keď ostane v spálni sám, aby zakryl svoje klamstvo, vymaže z manželkinho telefónu záznam o poslednom prijatom hovore... Potom sa, akoby sa nič nestalo vyberú spolu s deťmi na celý deň jazdiť na ranč.

Bennu a Kerem sa opäť pohádajú, pretože kým on sa chystá na sľúbenú večeru k Burakovi a Sezen. Rozhodne im nepomôže ani nečakaná návšteva Seval, ktorú rozbroje medzi manželmi kvôli jej nehodnému rodnému synovi a jeho mladej žene takisto nepríjemne zaskočia a zrania, takže sa rovnako rýchlo, ako prišla, aj odoberie opäť domov. Kým nahnevanej Bennu v čase manželovej neprítomnosti robí spoločnosť sestra Melek, vcelku príjemnú, hoci tak trochu škrípajúcu večeru u Buraka preruší šokujúci telefonát Keremovi o tom, že sa jeho a Sezenin nezvestný otec Semih konečne našiel! Nanešťastie ho však našli v akomsi parku v Izmire – opretého o strom, v hlbokom bezvedomí... Kerem zariadi jeho okamžitý prevoz do najlepšej z istanbulských nemocníc. Semihov stav je však naďalej vážny – ešte stále sa totiž neprebral z bezvedomia a lekári tipujú, že uňho došlo k vážnej otrave alkoholom!

Ahu i prirýchlo zvykla na život ľahkej ženy. Dokonca sa nebojí „zarábať si“ i poza chrbát svojho „ochrancu“ Tamera (Sefa Zengin)! Keď si Šeherezáda a Onur po náročnom dni ľahnú spať, nemôže si Šeherezáda nevšimnúť, že sa jej muž správa akosi zvláštne rezervovane a chladne – a jeho výhovorka, že ráno musí skoro vstávať, je naozaj dosť slabá... Ktovie, ako by sa Šeherezáde asi zaspávalo, keby čo i len tušila, aké rozhodnutie práve dozrelo v Onurovej hlave – hneď na druhý deň si totiž najmä súkromného detektíva, ktorého poverí sledovaním svojej krásnej manželky. Údajne kvôli jej ochrane, pretože sa s ňou vraj chcú skontaktovať ľudia, ktorí by jej mohli ublížiť – v skutočnosti však kvôli svojej čoraz nezvládnuteľnejšej, i keď do istej miery pochopiteľnej, žiarlivosti! Nadide sa hnevá na Aliho Kemala, pretože i napriek jej nevôli dohodol so Selimom ďalšiu hodinu kreslenia u Füsun.

Bennu má pocit, že sa jej Kerem stále viac a viac vzďaľuje a že je mu každý prednejší ako ona a ich bábätko... Napokon však uzná, že mu nemôže brániť v návšteve otca, ktorý je v kóme a ktorého osud je viac ako neistý. Sezen zúfalo plače pri otcovej posteli a spytuje si svedomie, pretože má pocit, že všetko zlé, čo sa mu prihodilo, je jej vina – pretože dala prednosť láske pred poslušnosťou, mužovi pred otcom... Tamer príde na to, že si Ahu za jeho chrbtom dohadovali vlastné kšefty, a tak ju po zásluhe potrestá! Na druhý deň Šeherezádu nepríjemne zaskočí, keď za ňou do ateliéru príde Özcan. Vôbec totiž netuší, čo od nej môže chcieť. Özcan si našťastie veľmi rýchlo uvedomí, že tu čosi nehrá a že sa s ním niekto zrejme škaredo zahral, a tak ju po pár zdvorilostných floskulách len požiada o pomoc pre svoju firmu, ktorej sa veľmi nedarí a odíde.

Nadide nepríjemne prekvapí neohlásená návšteva bývalej svatky, Ahuinej mamy, ktorá prišla orodovať, aby jej dcéru opäť prijali do rodiny. Odmieta sa s ňou však baviť a rázne ju vypoklonkuje za dvere! Poriadne zmätený Özcan zavolá Ede a požiada ju o stretnutie, aby jej povedal, k akému poznaniu práve dospel! Eda dnes skrátka nemá svoj deň – najprv ju totiž v práci stretol Šeherezádin bývalý svokor Burhan, ktorému sa dosiaľ úzkostlivo vyhýbala ako čert krížu zo strachu, že by ju mohol spoznať, a teraz sa zrazu začína rúcať aj jej plán na zdiskreditovanie Šeherezády!

Sledujte v utorok, 26. júla, o 7.05 a v stredu, 27. júla, o 7.05!

Upútavka

 
Dve tváre Istanbulu - vo štvrtok, 2. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na