Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 137. a 138. epizóda

19. 07 2016 08:30 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 137. a 138. epizóda
Tisíc a jedna noc: 137. a 138. epizóda

Keď sa Seval dozvie, že sa Burak oženil so Sezen, jej ťažko skúšané srdce tento nápor nezvládne - dostane infarkt!

Keď Tamer (Sefa Zengin) ostane v byte sám s Ahu (Hazel Çamlidere), pretože jeho priateľka odíde na dohodnuté stretnutie, rozhodne sa to patrične využiť. Ahu totiž veľmi bolí hlava a on jej namiesto lieku na zmiernenie bolesti cielene podá silný liek na spanie. Keď už vôbec nie je schopná brániť sa, nehanebne ju znásilní...! Na výstave obrazov zažije Füsun (Yonca Cevher) nepríjemný šok, keď po tom, čo sa s Burcu (Hazal Gürel) vráti z toalety, nájde Aliho Kemala (Demir Ergun) a Buket (Gizem Güneş) v spoločnosti... Selima! Jej bývalý milenec, o čom z jej rodiny našťastie nik okrem Nadide (Tomris Incer) stále nič nevie, už navyše od Aliho Kemala vie, že sa ich manželstvo rozpadlo a že žijú oddelene – a tiež sa s jej bývalým dohodol, že bude každú sobotu chodiť k nej domov a dávať Buket hodiny kreslenia ako kedysi. Sezen (Duygu Çetinkaya) vyhľadá svojho otca Semiha (Nihat İleri) a s malou dušičkou mu povie o svojej svadbe s Burakom (Mert Firat). Jeho reakcia je, nanešťastie, presne taká, akej sa najviac obávala – otec sa na ňu veľmi nahnevá a to, čo urobila, považuje za zradu! Navyše ju odmieta ďalej počúvať a uteká pred ňou... Dokonca jej vykričí, že už viac nie je jeho dcéra!

Šeherezáda (Bergüzar Korel) je naozaj úprimne prekvapená, keď sa na vernisáži z rozhovoru s Özcanom (Feridun Düzağaç) a Edou (Canan Ergüder) dozvie, že Eda chodila na tú istú školu, ako ona, navyše v tom istom čase – len o dva ročníky nižšie. Keď sa Ahu preberie z hlbokého spánku a uvedomí si, čo Tamer spravil, zúrivo sa doňho pustí a vyhráža sa mu, že ho udá na polícii. Ibaže tentoraz narazila na nesprávneho chlapa, ktorý s ňou rozhodne nemieni zaobchádzať v rukavičkách – namiesto toho jej cynicky oznámi, že od tejto chvíle bude preňho pracovať a urobí úplne všetko, čo jej prikáže! Tiež jej dá jasne najavo, kto je tu pánom. Ahu totiž nemôže odísť z bytu, pretože je zamknutý a kľúče má len on – rovnako ako jej mobil. A keď sa naňho poriadne vystrašená Ahu v zúfalstve vrhne, tvrdo ju udrie a zrazí k zemi... Hoci je spočiatku presvedčená, že sa jej hádam nejako podarí z tejto desivej nočnej mory ujsť a zachrániť sa, postupne jej presvedčenie slabne a zmocní sa jej nefalšované zúfalstvo. Pochopí totiž, že Tamerova priateľka je vlastne prostitútka, ktorá uplynulé dve hodiny zarábala vlastným telom na jeho pohodlie a svoj ďalší byt – a že ju, či chce alebo nie, čaká rovnaký osud!

Nešťastná Füsun si pri pohľade na svoj portrét, ktorý namaľoval Selim, spomenie na všetko pekné, čo s ním prežila, ale i na obrovské trápenie, ktoré jej aférka s ním priniesla – a v návale bolesti a hnevu obraz, ktorý jej neustále pripomína jej zlyhanie, rozdriape! Ganiho (Bartu Küçükçaglayan) zaskočí, ale tiež príjemne prekvapí, keď ho dievčina, po ktorej tak dlho beznádejne túžil, pozve na rande! Bennu (Ceyda Düvenci) sa vyberie spolu so Seval (Aytaç Öztuna) na nákupy vecičiek pre bábätko. Pri tej príležitosti samozrejme príde reč i na Buraka a Kerema (Tardu Flordun). Bennu sa preto rozhodne nastávajúcu „babku“ prehovoriť, aby zašla do firmy, pretože to možno bude ideálna príležitosť, ako sa s Keremom porozprávať a dať záležitosť medzi nimi konečne opäť do poriadku!

Vzťah Šeherezády a Onura (Halit Ergenç) sa opäť mierne naštrbí kvôli jeho neutíchajúcej žiarlivosti. Keď sa totiž dozvedel, že na služobnom obede, ktorý dnes absolvovala, s ňou bol namiesto majiteľky firmy, ktorá ju chce získať pre svoj nový projekt, akýsi muž, opäť sa v ňom prebudilo jeho horšie ja, ktoré aj napriek opakovaným sľubom stále nedokáže dostať pod kontrolu! Šeherezáda už má toho naozaj dosť – obzvlášť preto, že dotyčný muž je otec jej potenciálnej klientky, má 82 rokov a stretol sa s ňou preto, lebo tým plánovaným projektom, na ktorom mu naozaj veľmi záleží, má byť výstavba domova dôchodcov! Keď firemný právnik oznámi Bennu, Keremovi a Seval, že sa Burak oženil so Sezen, ťažko skúšané srdce utrápenej Seval tento nápor nezvládne - dostane infarkt! Šeherezáda a Onur si po príchode domov ani nestihnú poriadne vydýchnuť a už majú o „zábavu“ postarané – zákerná Eda totiž pokračuje vo svojom nenávistnom ťažení proti Šeherezáde a poslala jej kyticu nádherných kvetov s dvojzmyselným odkazom, samozrejme bez mena odosielateľa. A to je pre Onurovu žiarlivosť ako červené súkno pre býka...!

Hoci je ďalšia hádka Šeherezády a Onura kvôli krásnej kytici od „neznámeho obdivovateľa“ na spadnutie, nedôjde k nej. Onurovi totiž zazvoní telefón a rozrušený Kerem mu oznámi hneď dve šokujúce správy – že sa Burak oženil so Sezen a že keď sa to dozvedela Seval, dostala srdcový infarkt a skončila v nemocnici! Onur a Šeherezáda sa tam pochopiteľne okamžite vyberú tiež – podporiť priateľov v ťažkých chvíľach...

Nič netušiaci Burak si zatiaľ užíva príjemné chvíle so svojou manželkou, ktorej práve dodatočne daroval krásny snubný prstienok. Kým v nemocnici Bennu tŕpne od strachu o svokrin život spolu s bojovne naladenou Melek (Yeliz Akkaya) a musí sestre oznámiť nepríjemnú pravdu – že sa Seval priťažilo, pretože sa Burak oženil so Sezen -, čím ju isto-iste zarmúti, ubolená a vyčerpaná Seval prezradí na terase nemocnice Keremovi podrobnosti o ťažkých časoch, keď zistila, že jej dnes už nebohá milovaná sestra, jeho biologická mama, čaká dieťa so ženatým mužom... Keď sa Kerem konečne dovolá Burakovi a povie mu, čo sa stalo, Burak sa ponáhľa do nemocnice – a Sezen sa úplne zosype a začne si vyčítať, že ich vzťah každému prináša len bolesť, utrpenie a nešťastie a že sa asi radšej ani nikdy nemali stretnúť. Po Burakovom príchode do nemocnice sa medzi ním a podráždenou Melek strhne nepekná a prihlasná hádka priamo pred dverami Seval, ktorú majú na druhý deň operovať. Hoci sa všetci prítomní snažia nejako zakročiť a Melek upokojiť, drsne ju uzemní všetkými jej nárekmi a urážkami jeho sestry unavený a otrávený Kerem, načo sa však urazí a odíde nielen Melek, ale i jeho bezradne pôsobiaca žena Bennu!

Po niekoľkých dňoch dôjde medzi Šeherezádou a Onurom pri raňajkách s deťmi k ďalšej zbytočnej potýčke kvôli práci na projekte v Azerbajdžane, o ktorú má ona veľký záujem, no ktorú jej on evidentne nechce pomôcť získať, hoci na to má potrebné páky. Hoci sa Firdevs (Sennur Kaya) podarí odviesť Nilüfer (Dilara Kavadar) a Kaana (Efe Çinar) od stola skôr, než sa zvada ich rodičov vyostrí, deťom hustnúca atmosféra medzi nimi neujde. Na chvíľu sa dokonca začnú hádať i ony – o tom, ktorý z rodičov kričal na toho druhého... Sevalin stav sa natoľko zlepšil, že ju dnes majú konečne prepustiť domov. Mihriban (Melahat Abbasova) sa konečne vrátila zo svojej dlhej cesty, a tak môže Šeherezáde pomôcť s vyhľadávaním dôležitých informácií o jej azerbajdžanskom vysnívanom projekte. Šeherezáda sa zatiaľ spolu s Edou, ktorej sa stále úspešne darí pretvarovať sa, vyberie na slávnostné otvorenie polikliniky nesúcej meno jej nebohého manžela Ahmeta (Atilla Türkmen). Keď však Eda zbadá Nadide (Tomris Incer) a Burhana (Metin Çekmez), v panike zaspätkuje – bojí sa, že by sa totiž prezradila pravda o jej minulosti – a nechá tam Šeherezádu samu s trápnou výhovorkou, že si práve spomenula, že musí čosi vybaviť pre Kerema... V skutočnosti si však zájde sadnúť s Melek, pre ktorej nazbierané frustrácie sa stane ideálnou vŕbou.

Keď sa Onur konečne dočká Šeherezády, nepríjemne ho prekvapí zistenie, že sa jeho tvrdohlavá žienka rozhodla napriek jeho neochote zabojovať o projekt v Azerbajdžane a vďaka Mihriban si už aj s potenciálnymi klientmi dohodla stretnutie a zariadila letenku! Večer sa kvôli tomu opäť pochytia – Onurovi skrátka zjavne vôbec nevonia, že je jeho žena emancipovaná a že chce, rovnako ako on, chodiť i na služobné cesty, ak to jej práca vyžaduje. Tamer (Sefa Zengin) pošle svoju priateľku a Ahu spoločne „do práce“ – v tento večer si má ešte stále manželka Aliho Kemala zarobiť prvé peniaze svojím telo... Nadide nedá pokoj tvár ženy, čo prišla na otvorenie polikliniky spolu so Šeherezádou, no vzápätí zmizla. Má neodbytný pocit, že ju odkiaľsi pozná, hoci ju zahliadla len na chvíľočku. Keď sa však na ňu spýta manžela, zistí, že si ju ani len nevšimol – nečudo, po celý čas totiž myslel len na svojho nebohého syna...

Eda pokračuje vo svojom špinavom pláne na diskreditáciu Šeherezády. V jej mene si totiž zriadila mailovú adresu, z ktorej posiela nevhodné správy Özcanovi, aby tak vzbudila dojem, že má oňho Šeherezáda romantický záujem! Hoci sa Onur večer opäť pokúsi otvoriť debatu o rozsahu Šeherezádinej práce a dosiahnuť svoje, napokon je nútený ustúpiť jej rozumným argumentom, že rozhodne nie je žena, ktorá by prestala pracovať a lebo by sa nechala zatvoriť doma! Konečne sa na seba usmejú a objímu sa... Ahu síce pred prvým „záťahom“ lomcujú pochybnosti a zmocňuje sa jej narastajúca panika, no na útek či zmenu názoru je už prineskoro...

Sledujte v stredu, 20. júla, o 7.05 a vo štvrtok, 21. júla, o 7.05!

Upútavka

 
Zaľúbená do Santu - v nedeľu, 5. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na