Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 135. a 136. epizóda

15. 07 2016 08:30 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 135. a 136. epizóda
Tisíc a jedna noc: 135. a 136. epizóda

Eda pokračuje vo svojich odporných intrigách. Rozhodne sa „zapoľovať si“ na Kerema...!

Semih (Nihat İleri) sa cíti veľmi opustený, pretože jeho milovaná dcéra Sezen (Duygu Çetinkaya) sa ešte stále nevrátila domov. Preto ho veľmi poteší návrat starého priateľa z Ameriky, ktorý mu pred časom dovolil i s dcérou obývať svoj byt, a aspoň na chvíľu mu vleje do žíl novú energiu. Ale znamená to preňho i množstvo nových problémov, pretože si teraz bude musieť urýchlene nájsť novú strechu nad hlavou – a na to nanešťastie nemá dostatok času, peňazí ani konexií...

Napätie medzi Bennu (Ceyda Düvenci) a Keremom (Tardu Flordun) neustále narastá a pomyselná priepasť medzi nimi je čoraz väčšia a väčšia. Dôvodom ich nezhôd sú, ako inak, ich najbližší – konkrétne Keremov vzťah k jeho otcovi a k Seval (Aytaç Öztuna), ako aj z ich pohľadu stále nedoriešený milostný trojuholník Melek (Yeliz Akkaya) - Burak (Mert Firat) – Sezen! Šeherezádu (Bergüzar Korel), Onura (Halit Ergenç), Nilüfer (Dilara Kavadar) a Kaana (Efe Çinar) prekvapia plány Peride (Meral Çetinkaya) presťahovať sa k svojej sestre Betül (Ayla Algan) do Paríža a vziať so sebou i vernú Firdevs (Sennur Kaya), ktorá týmto nápadom evidentne vôbec nie je nadšená... A naozaj – netrvá dlho a Firdevs síce nesmelo, no odhodlane vyhľadá Onur v práci a poprosí ho o pomoc, pretože sa za žiadnych okolností nechce sťahovať so svojou pani! Preto by rada dostala nejaké odporúčania, aby si ľahšie našla novú prácu... Našťastie jej však Onur nemieni vyhovieť. Povie jej, že ak sa skutočne rozhodne odísť od jeho mamy, prácu už predsa dávno má istú – uňho a jeho rodiny! Na tvári jeho starej domácej sa v tej chvíli zračia obrovské dojatie, neskrývaná radosť i veľká úľava.

Na kolaudáciu prekrásneho nového domova svojej rodiny usporiadajú Šeherezáda s Onurom malú záhradnú párty, na ktorú pozvú svojich priateľov, blízkych i kolegov. Preto zrejme neprekvapí, že po istom čase na ňu dorazí i potvora Eda (Canan Ergüder), ktorej sa zatiaľ dokonale darí pred všetkými maskovať svoje pravé, zvrátené ja. Tú poznanie, že Šeherezáda je napriek všetkému, čo ju v živote postretlo, evidentne stále veľmi šťastná a spokojná, neuveriteľne žerie, a tak sa zaprisahá, že urobí všetko preto, aby sa od jej sokyne jedného dňa jej šťastie konečne odvrátilo – a začne chystať nový, hanebný plán... Mert (Merih Ermakastar) sa veľmi snaží byť nešťastnej Melek dobrou oporou, verným priateľom a ramenom, na ktorom sa vždy bude môcť vyplakať zo svojho žiaľu, no nie je to preňho vôbec ľahké, pretože je neprehliadnuteľné, že Melek preňho veľmi veľa znamená – no ona sa zúfalo upína na čriepky svojho vzťahu s Burakom v naivnej viere, že keď sa vráti, opäť sa k sebe vrátia, a tak Mertovu rastúcu náklonnosť vôbec nevidí...

Keď sa Šeherezáda dozvie, že po odchode Peride do Paríža príde Firdevs pracovať k nim, opäť sa s Onurom mierne poharká. Nie preto, že by hádam mala čosi proti Firdevs, hnevá ju však to, že Onur v poslednom čase o všetkom rozhoduje bez nej! Kým bola v nemocnici, kúpil im nový dom, zamestnal zopár ľudí, ktorí sa oň starajú, nuž a teraz sa s ňou ani len neporadil a prisľúbil miesto Firdevs... Akoby zabudol, že tu nie je vo svojej firme, ktorú riadi, ale doma, kde ako manželia o všetkých dôležitých veciach majú rozhodovať spolu! Melek sa poriadne rozčertí, keď zavolá Burakovi – a zodvihne jej to jej nenávidená sokyňa Sezen, ktorú v návale žiarlivosti, zúfalstva a bezmocného hnevu nepekne pouráža. Keď sa Kerem opäť vyberie navštíviť svojho otca, čaká ho riadne prekvapenie – v byte, v ktorom Semih býval i so Sezen, už totiž opäť býva jeho pôvodný majiteľ! Kde teraz býva jeho otec sa mu zistiť nepodarí – a Semih mu nezdvíha telefón... Keď sa Burak dozvie o Melekinom telefonáte, ktorý tak veľmi ranil a zarmútil Sezen, rozhnevá sa, okamžite svojej bývalej priateľke zatelefonuje a poriadne jej vynadá! Potom ju varuje, aby jeho i Sezen už viac neobťažovala svojimi telefonátmi a nechala ich konečne na pokoji – a tresne jej slúchadlom!

Melek sa úplne zosype, čoho svedkami sa stanú i Bennu a Kerem, s ktorými Melek práve sledovala akýsi romantický film – a ktorí sa vzápätí kvôli nej a Burakovi opäť pochytia! Povadia sa však i Šeherezáda s Onurom, kvôli deťom... Tie totiž nepočúvali Šeherezádu, aby sa v obývačke nehrali s loptou, a tak sa im samozrejme podarilo rozbiť vázu, za čo ich rozhodne nepochválila. Nuž a Onur, ktorý sa stal svedkom toho, ako hreší Nilüfer, to nesprávne pochopí tak, že jeho ťažko skúšaná žena zrejme medzi deťmi robí rozdiely – a už je oheň na streche! O niečo neskôr však v dome Aksalovcov opäť zavládne pokoj, harmónia a láska – Šeherezáda sa Nilüfer ospravedlní a potom jej i Kaanovi, ktorý sa k nim pridruží, prečíta rozorávku na dobrú noc... No Kerem sa o zmier vo svojom dome ani nesnaží a pochopenie nájde na vskutku prekvapivom mieste – u Edy!

Kerema prekvapí, keď sa od Edy dozvie, že sa pred rokmi dobre poznala so Šeherezádou – hoci mu samozrejme nepovie celú pravdu, ale len jej zlomok, a teda, že chodili na tú istú školu... Rozvod Aliho Kemala (Demir Ergun) a Ahu (Hazel Çamlidere) je už len otázkou čas, všetky právne záležitosti prebiehajú presne tak, ako majú. Ako Ali Kemal, tak i jeho otec Burhan (Metin Çekmez) sú s vývojom tejto situácie spokojní, hoci staršieho mierne prekvapí, hoci nie nepríjemne, že jeho syn sa chce hneď po tom, čo získa späť svoju slobodu, dať opäť oficiálne dokopy so svojou bývalou manželkou Füsun (Yonca Cevher), s ktorou má tri krásne dcérky a ktorú veľmi ľúbi. Len synovi poradí, aby sa do ničoho len tak nehrnul bez rozmyslu, ale nechal všetkému voľný priebeh... Ani jeden z nich netuší, že na rozdiel od nich je Nadide (Tomris Incer) striktne proti tomuto vzťahu – koniec koncov má na to svoje dôvody - a je skalopevne rozhodnutá neustúpiť! Oboch mužov mierne irituje poznanie, že sa Ahu nevrátila do svojho rodiska, ale zjavne ostala v Istanbule. Ktovie, čo má za lubom?!

Eda pri práci na svojom najnovšom projekte natrafí v teréne na sympatického Özcana (Feridun Düzağaç), niekdajšieho asistenta zo školy, na ktorú so Šeherezádou chodili a na ktorej on neskôr pôsobil ako profesor. Dnes je Özcan svojím vlastným pánom, vlastní menšiu firmu – a ukáže sa, že by veľmi rád pracoval pre firmu Šeherezádinho manžela Onura, čo zlomyseľnej Ede zjavne dokonale hrá do karát... Peride definitívne odchádza do Paríža k svojej sestre Betül, a tak sa s ňou prídu rozlúčiť nielen jej syn a nevesta, ale i verná Firdevs, ktorá sa rozhodla neodísť s ňou a ostať v Onurových službách, čo jej Peride s jemnou pichľavosťou vyhodí na oči – vraj u nej nikdy nevyzerala taká šťastná... Napokon však prekročí svoj tieň, poďakuje sa jej za všetko, čo pre ňu urobila a dajú si zbohom. Cestou od nej sa Šeherezáda a Onur jemne doťahujú, pretože Onur na svoju krásnu ženu opäť žiarli – tá má totiž na večer dohodnuté akési pracovné stretnutie v kaviarni v meste! Napokon sa však škodoradostne naladená Šeherezáda nad ním zľutuje a prizná sa mu, že potenciálnym klientom, s ktorým sa v ten večer stretne na pár slov pri káve a koláči, je žena, a teda sa rozhodne nemá čoho obávať!

Sezen a Burak (Mert Firat) sa vracajú domov zo svadobnej cesty – a poriadne to medzi nimi iskrí! Dôvodov je hneď niekoľko, tým najväčším sú nepochybne Sezenine obavy z reakcie jej otca Semiha a Burakovej rodiny na ich sobáš, o ktorom dosiaľ nik z nich ani len netuší. Ďalším zase Burakova trestuhodná pomalosť, kvôli ktorej napokon zmeškali trajekt na pevninu! Sezen následne stratila s manželom trpezlivosť, prikázala mu zastaviť, vypochodovala demonštratívne z auta a hneď si aj stopla ďalšie s úmyslom vypariť sa – a nebyť toho, že ju Burak záplavou horúcich vyznaní a kajúcnych ospravedlnení doslova v hodine dvanástej obmäkčil, ktovie, ako by ich „návrat do civilizácie“ nakoniec dopadol...?

Eda pokračuje vo svojich odporných intrigách. Najprv Özcanovi naklame, že Šeherezáda vo svojom manželstve nie je šťastná, pretože v ňom žije bez lásky – a jej lži znejú veľmi presvedčivo, pretože dômyselne pospája svoje výmysly s pravdou -, nuž a potom sa, inšpirovaná svojou kamarátkou, rozhodne „zapoľovať si“ na Kerema, ktorý sa práve konečne zmieril s Bennu! Keď sa Bennu večer vyberie na návštevu k Šeherezáde, aby si navzájom vyliali srdiečka a jedna druhej sa vyžalovali, čím ich manželia trápia, Kerem zájde za Semihom, ktorého nové bývanie sa mu napokon podarilo vypátrať, aby ho požiadal o odpustenie za to, že sa k nemu správal tak hrubo a s predsudkami. Prizná sa mu, že keď našiel listy, ktoré Semih pred rokmi písal jeho nebohej mame, bol dojatý a na celú vec si poopravil názor. Otcovi tiež povie, že jeho mama tie listy nikdy nedostala, o čo sa postaral jej rodina! Nešťastný Semih je však rozhodnutý trpieť za smrť milovanej ženy, ktorú si kladie za vinu, aj naďalej...

Všetci Onurovi priatelia a blízki sú srdečne pozvaní na unikátnu výstavu obrazov, organizovanú pod jeho záštitou, ktorú vskutku dokonale pripravila Melek. Nezúčastnia sa jej akurát Nadide s Burhanom, ktorí sa rozhodnú vzácne chvíle voľna radšej stráviť príjemnou prechádzkou po pobreží iba vo dvojici, a Sezen s Burakom, o ktorých návrate zatiaľ nik nevie. Na Sezen čoraz bolestnejšie dolieha strach z otcovej reakcie na jej neuvážený sobáš s Burakom a nepridáva jej ani nepohoda v ich novom byte, pretože jej manžel nástojí na tom, aby nepracovala – keďže sú dosť bohatí, aby ani jeden z nich pracovať nemusel – a len si užívala, rovnako ako on. Napokon to už nemôže vydržať a napriek Burakovým protestom sa vyberie za otcom...

Sledujte v pondelok, 18. júla, o 7.05 a v utorok, 19. júla, o 7.05!

Upútavka

 
Zaľúbená do Santu - v nedeľu, 5. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na