Tisíc a jedna noc cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tisíc a jedna noc: 127. a 128. epizóda

05. 07 2016 08:30 | Alexandra Stahlová
Tisíc a jedna noc: 127. a 128. epizóda
Tisíc a jedna noc: 127. a 128. epizóda

Onura šokuje, keď jeho mama v exkluzívnom rozhovore pre isté noviny odhalí, že je otcom nemanželskej dcéry!

Pri hrobe Keremovej (Tardu Flordun) mamy si Semih (Nihat İleri) a jeho syn vymenia dlhý bolestný pohľad a ich cesty sa bez slovka rozídu... Burak (Mert Firat) a Sezen (Duygu Çetinkaya) sa na prvom spoločnom rande skvelo bavia. Burhana (Metin Çekmez) poteší, keď sa od Onura (Halit Ergenç) dozvie, že jeho vnúčik Kaan (Efe Çinar) a malá Nilüfer (Dilara Kavadar) sa majú veľmi radi a vychádzajú spolu ako brat a sestra.

Füsun (Yonca Cevher) prekvapí, keď ju príde navštíviť jej bývalá svokra Nadide (Tomris Incer) – hoci to vlastne vzhľadom na okolnosti v kútiku duše tak nejako očakávala... Ich stretnutie napokon dopadne úplne inak, než zrejme obe čakali. Nešťastná Füsun sa rozplače a zúfalo poprosí Nadide o zľutovanie, pretože hoci zhrešila, už nechce byť viac odlúčená od milovaných detí... A Nadide sa nad ňou skutočne zľutuje, privinie si ju do náručia a pokúsi sa ju nežne a láskyplne - ako matka, ktorou jej dlhé roky vlastne i bola - utešiť.

Bennu (Ceyda Düvenci) pobaví Šeherezádino (Bergüzar Korel) nadšené plánovanie svadby, o ktorej predtým nechcela ani len počuť. Netrvá však dlho a kamarátkino nadšenie sa zmocní i jej! Onur sa na základe skvelých referencií a osobného pohovoru rozhodne prijať do Binyapi novú architektku, príťažlivú a sebavedomú Edu Akinayovú (Canan Ergüder). Keď sa večer vyberú Onur, Šeherezáda, Kaan (Efe Çinar) a Nilüfer (Dilara Kavadar) na večeru k Peride (Meral Çetinkaya), nielen najnovší prírastok v ich rodine sa obáva jej priebehu... Nanešťastie sa ukáže, že obavy boli oprávnené, pretože hneď ako Peride zazrie svoju vnučku, škaredo sa pustí do nej, svojho syna i Šeherezády! Tento večer sa vďaka jej neúprosnosti a tvrdosti skončí totálnym fiaskom – zbytočnými výčitkami, nepeknou hádkou a množstvom sĺz..

Nadide sa pokúsi dohovoriť Alimu Kemalovi (Demir Ergun), aby poslal svoju bývalú ženu Füsun preč z mesta a venoval sa svojej aktuálnej manželke Ahu (Hazel Çamlidere). No on má iné plány, ktoré jeho mamu poriadne šokujú – chce sa totiž s Ahu čo najskôr rozviesť a vrátiť sa k Füsun! Onur a Šeherezáda majú čo robiť, aby aspoň ako-tak utešili nešťastnú Nilüfer, ktorú veľmi trápi, že ju jej stará mama odmieta. Bennu sa jej nová kolegyňa Eda, ktorá v jej kancelárii zaujala dávno prázdne miesto za Šeherezádiným stolom, veľmi pozdáva – vyzerá byť milá, priateľská a pracovitá... Kerem a Seval (Aytaç Öztuna) sa už po x-tý raz pochytia kvôli problému menom Burak, resp. kvôli jeho neakceptovateľným citom k dcére „toho muža“. Zdá sa, že sú v tejto otázke obaja absolútne bezradní!

Burak a Sezen sa zatiaľ spoznávajú z úplne inej stránky - Sezen ho totiž vezme na návštevu k svojej najlepšej priateľke, ktorá je chorá a ktorej nesie dobrú polievku, aby jej bolo lepšie... Ahu sa stretne s dávnym priateľom z rodiska a jeho manželkou, s ktorými zájde na obed. Netuší, že sú to poriadne pochybné indivíduá... Na spoločnej večeri majiteľov a spolupracovníkov spoločnosti Binyapi sa Šeherezáda zoznámi s Edou. Podľa kyslého, ba až nepriateľského výrazu Edinej tváre, ktorý si však nik z prítomných nevšimol, sa však zdá, že sa obe ženy poznajú. Alebo že minimálne Eda pozná Šeherezádu – a že ju rozhodne nemá práve v láske!

Za Mihriban (Melahat Abbasova) konečne príde dlho nezvestný Haldun (Alptekin Serdengeçti). Naznačí jej i niečo o problémoch, do ktorých sa – vraj nie vlastnou vinou - dostal a znovu rýchlo odíde. Mihriban je poriadne zmätená, pretože si nie je celkom istá, čo si má o tom všetkom myslieť. Ali Kemal príde za Füsun a povie jej, že už pochopil, že šťastný môže byť len a len po jej boku...

Šeherezáde aj Onurovi sa Eda, nová posila Binyapi, veľmi pozdáva – hoci Onur nezabudne svojej krásnej žienke pripomenúť, že za ňu žiadnej adekvátnej náhrady niet – aj keby hneď prijal päť najlepších architektov v krajine, nestačilo by to... Ktovie, ako by sa zatvárili, keby videli Edinu druhú tvár – tvár zákernej a zúrivej fúrie, ktorá práve na druhom konci mesta pred svojou kamarátkou besní, pretože ju Šeherezáda nespoznala! V minulosti totiž spolu krátky čas pracovali v tej istej firme – no zrejme ich spája i čosi oveľa vážnejšie... Eda totiž chce Šeherezádu zničiť - dokonca by ju rada videla mŕtvu!

Na druhý deň sa Eda akosi priochotne ponúkne Bennu, že namiesto nej zaskočí za Šeherezádou kvôli pripravovanému projektu – no Bennu ani Šeherezáde to nanešťastie vôbec nie je podozrivé... Za Onurom príde jeho mama Peride. No nie azda preto, aby sa mu ospravedlnila za svoj príšerný výstup na rodinnej večeri a neodpustiteľnú hrubosť k jeho dcérke Nilüfer, ale preto, aby ho prehovorila, nech sa jej vzdá a v tichosti ju odprace k nejakej rodine kamsi do zahraničia! nečudo, že sa opäť pohádajú...

Krátko nato, ako Sezen odíde z domu, zaklope na Semihove dvere prekvapivá návšteva - Seval! Príde mu totiž ponúknuť toľko peňazí, koľko si len zaželá, pod jedinou podmienkou – že i so svojou dcérou odíde nielen z Istanbulu, ale i z Turecka! Narazí však na granit... Semih jej nemorálnu ponuku nielenže odmietne, ale dokonca ju vypoklonkuje zo svojho bytu so slovami, aby sa už nikdy neukazovala čo i len v ulici, kde býva! Keď sa o tom o niečo neskôr dozvie Sezen, veľmi ju to raní, a tak okamžite zájde za Burakom a v hneve mu vykričí všetko svoje poníženie a bolesť, ktoré jej spôsobila jeho matka.

Zahanbený a veľmi nahnevaný Burak, pre ktorého Sezen každým dňom znamená viac a viac, neváha ani minútu, nasadne do auta a vyberie sa za mamou, ktorá je práve spolu s Onurom a Šeherezádou na večeri u Kerema a Bennu... Dobrá nálada je po jeho príchode razom zabudnutá, a nielen kvôli jeho hnevu a Sevalinej neústupčivosti. Kerema totiž tiež veľmi raní a poníži to, čo spravila žena, ktorú roky miloval ako svoju rodnú matku – koniec koncov, nech je Semih, aký chce, predsa len je jeho otec, a Sezen je jeho sestra! Večera skrátka dopadne katastrofálne, čo najviac mrzí Bennu... Kým Burak po dramatickom vyznaní, že Sezen je prvá žena, ktorú skutočne a úprimne miluje, odíde, Kerem a Seval sa vážne pozhovárajú o vážnej situácii a o príliš veľkej nenávisti, ktorá inokedy takej veľkodušnej Seval bráni vidieť pravdu!

Firdevs (Sennur Kaya) prekvapí, keď za Peride prídu novinárka a fotograf zo známeho denníka a ona im ochotne poskytne interview a nechá sa vyfotiť. Úbohá domáca nanešťastie vôbec netuší, aké škody tento rozhovor už onedlho napácha! A netuší to ani sama Peride, ktorá netuší, že dvorné informácie, ktoré prezradila spriatelenej novinárke medzi štyrmi očami, zaznamenáva ukrytý diktafón... Za Mihriban príde Haldun a požiada ju o rozhovor. Keď napokon váhavo súhlasí, vezme ju k moru a tam jej povie svoju verziu príbehu o tom, prečo bol toľký čas nezvestný a čo sa mu vlastne prihodilo. Nuž a dobrá duša Mihriban mu uverí a odpustí...

Hoci sa Ede vôbec nepozdáva, že novou supervízorkou jej projektu má byť Šeherezáda, snaží to nedať na sebe znať. Kerem sa znovu pokúsi dohovoriť Burakovi, aby dal Sezen pokoj, no docieli jediné – že sa Burak, ktorý je do Sezen naozaj hlboko zamilovaný, v návale emócií rozhodne odísť z Binyapi i vzdať sa svojho dedičstva! Potom zájde za Sezen, prisľúbi jej, že sa ešte v ten deň odsťahuje z bytu v ich dome, aby ju a jej otca už viac netrápil, no požiada ju tiež, aby mu ešte dala šancu dokázať jej, že jeho city k nej sú úprimné a že môžu byť spolu šťastní! na druhý deň čaká Onura po príchode do práce riadne nepríjemné prekvapenie - Nurhayat (Sevda Aktolga) mu totiž nesmelo odovzdá noviny, na ktorých titulnej strane sa skvie exkluzívny rozhovor s jeho mamou, v ktorom otvorene hovorí o tom, že on, vážený podnikateľ Onur Aksal, má 9-ročnú nemanželskú dcéru!

Sledujte v stredu, 6. júla, o 7.00 a vo štvrtok, 7. júla, o 7.00!

Upútavka

 
Dve tváre Istanbulu - vo štvrtok, 2. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na